Опозиція вважає «закон Магнітского» першим дзвіночком для Януковича

Акценти
19 Листопада 2012, 10:07

«Прийняття цього документа є першим дзвіночком для Віктора Януковича. Тепер цей закон може застосовувавтися в тому числі до тих, хто був організатором, натхненником і замовником політичних репресій в Україні. Тому, безсумнівно, Держдеп і президентська адміністрація США використовуватимуть цей закон, щоб поставити Януковича на місце», – вважає перший заступник голови парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв, пише «КоммерсантЪ-Украина».

За словами Соболєва, опозиція вимагатиме санкцій згідно з запропонованим нею раніше  списком осіб, який поповниться тими, хто «прямо причетний до фальсифікацій виборів»

«Зокрема, це і судді, і силовики, і представники адміністрації на місцях, і перші особи держави», – пояснив опозиціонер.

Як повідомлялось, раніше представник міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк заявила, що «закон Магнітского» може бути застосований проти українських чиновників. За словами Романюк, Україна наслідує російську політичну модель, яка характеризується згортанням демократичних процесів.

«Я думаю, що Сполучені Штати надалі зможуть використовувати норми цього закону для введення санкцій проти українських чиновників», – сказала представник «Репортерів без кордонів».

Раніше німецький євродепутат Ребекка Хармс заявляла, що у ЄС всерйоз замислюються над запровадженням санкцій щодо окремих представників української влади.

Президент Freedom House Девід Кремер вважає, що від заохочень поведінка української влади не зміниться, а тому єдиний спосіб якось зрушити ситуацію – застосувати покарання.

Нагадаємо, Палата представників США 16 листопада проголосувала за скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії, а також підтримала введення жорстких санкцій, передбачених так званим «законом Магнітського».

22 вересня Сенат США підтримав резолюцію щодо України, в якій міститься вимога до української влади негайно звільнити Тимошенко та інших політв'язнів. Крім того, автори документу закликають заборонити видачу віз тим особам, які причетні до ув'язнення Тимошенко.

Читайте також: Повний список фальсифікаторів, складений опозицією

92