Опозиція вважає, що влада замилює людям очі обіцянками оподатковувати спецпенсії

15 Червня 2011, 21:17

«Всі ці питання щодо обмеження максимальних пенсій – це відволікання уваги людей від головного: погіршення їхнього соціального стану. Скільки цих чиновників-високопосадовців із спеціальними пенсіями? Дві-три тисячі. А мільйони людей зачепить підвищення пенсійного віку, збільшення мінімального трудового стажу, необхідного для пенсій. Цей закон обмежить виплати працюючим пенсіонерам, погіршить пенсійне забезпечення військовослужбовців-пенсіонерів. Там багато непопулярних норм. Тому намагаються сховати за цією популярною в народі ідеєю погіршення життя, яке настане, якщо приймуть закон, з першого вересня цього року», – зазначив Павловський.

За його словами, таку ідею «регіоналам» запропонували політтехнологи.

«Це дешева фішка, бо Конституційний суд з цього приводу чотири рази приймав рішення. Проголосують цей закон, підпише Янукович, подадуть до Конституційного суду. Він у п'ятий раз відмінить цю норму. І для кого тоді ця розводка? Як кажуть в Донецьку, для лохів», – зауважив «бютівець».

Він вважає, що таким чином влада розраховує на те, що пенсіонери не будуть виходити на акції протесту під Верховну Раду.

«Хоча у нас є такі бабусі, що гори звернуть. Як показує досвід, останнім часом на акції протесту приходять, на жаль, більше пенсіонери, аніж молодь. А саме їй як раз треба думати про цю пенсійну систему», – додав Павловський.

Як повідомлялось, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів пропонуватиме уряду оподатковувати спеціальні пенсії.

Нагадаємо, народний депутат від НУНС Арсеній Яценюк у своєму законопроекті щодо пенсійної реформи пропонує вирішити проблему зменшення максимального рівня пенсій запровадивши податок на пенсії, розмір яких перевищує 10 мінімальних пенсій.

14 червня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що готовий відмовитися від ініціативи обмеження максимальної пенсії для вже призначених пенсій.

15 червня він зазначив, що додатковий дохід Пенсійного фонду в 2012 році у разі обмеження максимального розміру вже існуючих пенсій 10 прожитковими мінімумами може становити 328 млн гривень.

Радник президента Ганна Герман стверджує, що Янукович налаштований на те, щоб знижувати рівень пенсій для колишніх чиновників.