Опозиція врахувала 99% вимог регіоналів у новому законі про лікування засуджених

15 Листопада 2013, 11:57

“Ми створили новий інститут лікування засуджених поза межами України. Він є повноцінний. Опозиція готова йти на будь-які компроміси. 99% всього, що хотіли регіонали, ми в цьому законі передбачили”, – наголосила Луценко.

Зокрема, вона зауважила, що в новому опозиційному законопроекті додано низку статей, в тому числі ті, які дозволяють не тільки ув'язненим, але й засудженим до обмеження волі лікуватися за кордоном, забороняють виїжджати на лікування за кордон особам, які вчинили тяжкий чи особливо тяжкий злочин проти особи. Луценко зазначила, що направлення на лікування за кордон за новим законопроектом буде відбуватися тільки за рішенням суду. Крім того, людина дає письмове зобов'язання повернутися після лікування, й закон передбачає правові підстави повернення хворого ув'язненого, якщо він саботує лікування.

Луценко додала, що ув'язнений матиме змогу виїжджати тільки в ту країну, з якою підписана угода про правову допомогу. Контроль за лікуванням здійснюватиме пенітенціарна служба.

Депутат додала, що після повернення з лікування, суд ухвалюватиме рішення щодо подальшого відбування покарання. Крім того, суд вирішуватиме, чи період лікування враховуватиметься у строк відбування покарання.

“Ми додали умови, які вимагали від нас Партія регіонів для того, щоб знайти консенсус. Щоб це стосувалося всіх засуджених”, – підкреслила Луценко.

За її словами, в робочій групі “робота йде важко”. Однак, незважаючи на це, законопроект щодо лікування ув'язнених за кордоном буде поданий на розгляд ВР наступного вівторка, 19 листопада.

“Можливості для звільнення Тимошенко є. А відтак є можливості для підписання угоди (про асоціацію)”, – сказала Луценко.

Водночас, народний депутат Геннадій Москаль повідомив, що опозиціонери закликають учених та наукові установи в галузі права долучитися до питання, яке може стати предметом дискусій – а саме запровадження грошової застави.

«Члени робочої групи  звертаються до провідних учених, а також наукових установ у галузі права, з проханням надати висновки та пропозиції щодо даних норм законопроекту, які стали б доповненням до діючого Кримінально-процесуального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, 14 листопада представники опозиції в парламентській робочій групі з підготовки законопроекту щодо лікування ув’язнених за кордоном провели ще одне засідання та допрацювали проект закону №3599. Член робочої групи Андрій Кожем’якін заявив, що в документі "було враховано 90% зауважень науково-експертного управління парламенту", а також зауваження, "які прозвучали від представників Партії регіонів під час засідання робочої групи".

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада створила робочу групу, що працюватиме над доопрацюванням законопроектів щодо лікування ув'язнених за кордоном. У ній опозиціонери отримали 5 місць, регіонали – 13.