Опозиція радить Могильову вчити кримськотатарську мову

10 Серпня 2012, 07:37

На переконання політика, неможливо на практиці виконати вищезгаданий закон, тому цей "нікчемний акт не може діяти на території України".

"Пан Могильов розповідає, як завдяки цьому закону буде впроваджувати кримськотатарську мову. У мене тільки до нього одне зауваження: ти сам спочатку вивчи цю кримськотатарську мову, адже ти прем'єр-міністр республіки Крим і не володієш тією мовою, яку будеш впроваджувати", – обурився Соболєв.

"Це блюзнірство з боку президента, коли він доручає впроваджувати українську мову прем'єру Азарову, який за 30 років не зміг її вивчити. Це все одно, що шакала ставити стерегти стадо", – додав нардеп.

Опозиціонер здивувався намірам влади швидко запровадити норми "мовного" закону.

"Це після так званої пенсійної реформи, де мізерні пенсії, податкової реформи, де знищені сотні тисяч робочих місць. А тут ще й на це будуть кошти виділяти?" – поцікавився Соболєв.

За його словами, на сьогоднішній день у влади Януковича немає жодної можливості проводити ефективну економічну політику, тому вона вирішила чимось відволікти народ.

"Я був на минулому тижні на Сході та Півдні України. На жодному зібранні, де були присутні й місцеві депутати від Партії регіонів, жодна людина не сказала, що у них є проблеми з вживанням мов. Натомість звучали лише три питання: тотальна корупція, тотальне безробіття і мізерні зарплати та пенсії", – уточнив Соболєв.

Він наголосив, що усі сміються з мовної проблеми, бо розуміють, що "це велика гра для того, щоб приховати сором, який наробили ПР і Янукович за останні 2,5 роки".

Як повідомлялось, голова Кримської республіканської організації Партії регіонів, прем’єр-мінстр АРК Анатолій Могильов заявив, що в автономії регіональними можуть стати російська та кримськотатарська мови.

Могильв запевняє, що підвищення статусу російської чи кримськотатарської мови до рівня регіонального жодним чином не перешкоджатиме розвитку на території автономії української чи іншої мови.

Нагадаємо, 8 серпня, президент Віктор Янукович підписав мовний закон.

В об’єднаній опозиції заявили, що "нова демократична більшість скасує цей закон та інші антидержавні закони і притягне Януковича та Литвина до відповідальності за наругу над Конституцією і державною мовою".

Опозиція також заявила, що не організовуватиме масових акцій протесту проти мовного закону. Натомість розпочинає підготовку до процедури імпічменту президента Віктора Януковича.