Опозиція проти запровадження податку на обмін валют

Акценти
20 Листопада 2012, 11:15

"Ми категорично проти того, щоб вводився 15-процентний податок на продаж валюти", – цитує Яценюка ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що якщо так піде і далі, уряд введе окремий податок на продукти харчування в разі їх дефіциту.

"Наступним нововведенням цього уряду буде те, що якщо в Україні виникне дефіцит з продуктами харчування, такий, як сьогодні з доларом, вони також введуть оподаткування на покупку продуктів харчування", – підкреслив Яценюк.

За його словами, олігархів, які тримають в офшорах $72 млрд, податок на валюту не торкнеться, він ляже на плечі громадян України. Крім цього, Яценюк заявив, що опозиція вимагає від уряду оприлюднити конкретну дату внесення проекту держбюджету до парламенту і наполягає на звіті президента з економічної ситуації в країні.

"Такого маразму не очікували не тільки ваші супротивники, але і прихильники", – заявив у свою чергу віце-спікер парламенту Микола Томенко.

При цьому він зазначив, що вся банківська система контролюється людьми, близькими до "сім’ї Януковича", тому це буде податок для "сім’ї".

Нагадаємо, напередодні на офіційному сайті Верховної Ради з'явився законопроект про введення збору при продажу валюти в розмірі 15% від суми угоди (законопроект № 11433). Юристи назвали цю законодавчу ініціативу – правовим нонсенсом.

Раніше НБУ ввів обов'язковий продаж експортерами 50% валютної виручки, а також зобов'язав конвертувати в гривню валютні перекази на 150 тис. грн і більше. Крім того Нацбанк створив комітет із запобігання недобросовісних валютних операцій.

90