« У цілому, кодекс (ухвалення кодексу – Ред.) може викликати колосальне потрясіння, аж до перекриття транспортних артерій тощо, коли люди зрозуміють, що їм пропонують. Тому вважаю, що до виборів діюча влада не має права виносити на розгляд такий законопроект», – зазначив депутат.
Однією з норм, яка порушує права трудящих, на думку Кармазіна, в законопроекті є надання права роботодавцям бути присутнім на засіданнях профспілок. За його словами, дана норма створює тиск на працівників при ухваленні рішень.
«Право перебувати на засіданні профспілок – це тиск роботодавця», – підкреслив Кармазін, коментуючи даний законопроект.
Водночас, народний депутат України Михайло Волинець (БЮТ-Батьківщина) повідомив, що незалежні профспілки 21 травня мають намір провести пікет Верховної Ради проти ухвалення нового проекту Трудового кодексу. У випадку, якщо законопроект все ж таки буде винесений на розгляд парламенту, на 25 травня планується провести ширшу акцію протесту проти ухвалення документа.
Як повідомлялося, профспілки вже звертали увагу, що проект нового Трудового кодексу, розробленого «регіоналами» передбачає спрощення процедури звільнення з роботи найманих працівників, збільшення тривалості робочого дня і тижня, легалізацію відеоспостереження на робочому місці, надання права роботодавцям приймати постанови, які можуть заміняти колективні трудові договори. Також новий ТК звужує права та можливості профспілок.
Нагадаємо, у лютому 2011 року прийняття Трудового кодксу було відкладено. Тоді спікер Володимир Литвин пояснив зняття Трудового кодексу з розгляду парламенту тим, що він «є довгограючим законопроектом, який перебуває у стінах Верховної Ради з 2003 року» і може викликати суспільний резонанс.