Опозиція поскаржилася у Комітет проти катувань на нелюдське ставлення до Тимошенко

27 Березня 2012, 20:05

Однопартійці Тимошенко просять Комітет невідкладно прийняти скаргу до провадження та винести рішення про порушення Україною своїх міжнародних зобов'язань щодо застосування тортур. Також партія вимагає ухвалити рішення, яким визнати відмову в наданні Тимошенко медичної допомоги лікарем, якому вона довіряє такою, що порушує міжнародні зобов'язання України, провести виїзну інспекцію на території держави з відвідуванням камер, де містилася і де міститься зараз лідер партії, та винести припис негайно припинити  фізичні і психологічні тортури.

«Тимошенко стала жертвою катувань та нелюдського ставлення з боку державної влади в цілому, в особі Президента, Генерального прокурора, міністрів і суддів, підконтрольних Президенту. В Україні не існує інстанції, куди можна було б скаржитися на обставини, викладені в цьому документі, оскільки винними в катуваннях і нелюдському ставленні ми вважаємо нинішній політичний режим Україна, оцінку якого ми просимо дати Комітет», – йдеться у тексті скарги.

Зокрема, партійці стверджують, що, починаючи з першого засідання суду до Юлії Тимошенко застосовувалися психологічні тортури з метою змусити її визнати свою провину. В хронології, поданій у документі, наводяться випадки нелюдського ставлення до екс-прем’єр-міністра.

«Незважаючи на висновки міжнародної лікарської комісії та неодноразові звернення міжнародного співтовариства, допомога їй не навиявляється. Зараз вона стоїть на порозі інвалідності – хвороби можуть викликати незворотні наслідки. Ми вважаємо, що умисне доведення людини до хворобливого стану, а потім відмова цій людині в медичній допомозі, вчинені у зв'язку з помстою влади лідерові опозиції, слід кваліфікувати як тортури і нелюдське ставлення, визначення яких подано в Конвенції», – наголошується у скарзі.

За словами Одарченка, в результаті застосування моральних і фізичних тортур Тимошенко може не дожити до розгляду справи по суті в суді касаційної інстанції. Крім того, судова система України не забезпечує ефективного захисту прав і свобод людини, що визнається міжнародними організаціями, зокрема ПАРЄ.

Як повідомлялось, 27 березня в Україну прибули співдоповідачі ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс для моніторингу дотримання нашою країною своїх зобов'язань перед Радою Європи.

Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Ради.

У поправках до резолюції асамблея констатувала готовність застосувати санкції до України в разі, якщо не будуть дотримані відповідні рекомендації ПАРЄ.