«Це закони які, фактично, загрожують українському суверенітету. Перше – це урядовий закон про дозвіл на приватизацію газотранспортної системи і підземних сховищ газу. Друге – ухвалення у другому читанні закону про ринок земель, який дозволяє продати, мабуть, останній після газотранспортної системи український актив», – зазначив Стецьків.
Схожої думки про наміри парламентської більшості дотримується і депутат-бютівець Андрій Павловський. За його словами, земельний і газовий законопроекти будуть «другою, після Севастополя, здачею національних інтересів».
З огляду на це опозиціонери планують протидіяти цим планам більшості.
У свою чергу заступник голови фракції Партії регіонів Володимир Зубанов не виключає можливості розгляду цих питань, але вважає більш імовірним, що земельний законопроект розглядатиметься пізніше.
«Можливо, уряд підготує законопроект, що дозволить реорганізувати «Нафтогаз». Зараз це обговорюється. Дійсно, є ж відповідна вимога Європейської хартії енергетичної. Треба, щоб уряд мав відповідні важелі», – зазначає Зубанов.
Також він не виключає, що перед виборами знову може повторитися ситуація, коли провладні та опозиційні фракції голосуватимуть в унісон.
«Будуть ратифікації та соціальні закони. Бо перед виборами не тільки опозиція хоче показати свою роботу, але й влада хоче показати, що вона досягла якихось успіхів», – вважає «регіонал».
У той же час Павловський не виключає можливості спільного голосування, якщо парламентська більшість перед виборами вирішить відновити соціальні закони, дія яких була скасована під час ухвалення держбюджету на цей рік.
Нагадаємо, 9 грудня 2011 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про ринок землі» у першому читанні.
Як відомо, перший заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов повідомив, що наступного тижня парламент розгляне законопроект, яким буде дозволено здачу в оренду газотранспортної системи України.