За словами Соболєва, за останні роки в Україні фактично залишився лише один експортер електроенергії – приватна компанія "регіонала" Ріната Ахметова ДТЕК, яка фактично є іноземною, а інші компанії до аукціонів щодо експорту електроенергії взагалі не допускаються.
Соболєв підкреслив, що відсутність конкуренції вже призвела до зменшення доходів держбюджету за цією статтею майже у тисячу разів.
"Невже державі не потрібні гроші у бюджет і вона відмовляється від 141 мільйонів, які у 2010 році платив уряд Тимошенко і раптом два наступні роки ми отримуємо якісь сміхотворні цифри: 2011 рік – 156 тис. грн, а у 2012 – 110 тис. грн!".
При цьому Соболєв звернув увагу на те, що якщо у 2010 році мова йшла про мільйони, то останні два роки ці цифри скоротились до тисяч.
За його словами, ще одною постановою уряду від 28 березня 2012 року ціна на електроенергію для експортерів знижена на 30% за рахунок скасування дотаційних сертифікатів.
Соболєв переконаний, що тарифна політика діючої влади щодо промислових споживачів електроенергії загрожує економічній безпеці не тільки промислових підприємств, а й держави вцілому.
Він також підкреслив, що рішення, ухвалені урядом Януковича-Азарова, суперечать національним інтересам України та міжнародним угодам, підписаним з ЄС, в результаті чого утворено монополію експорту виробленої в Україні електроенергії до Європи.
Депутат підкреслив, що йому б хотілось почути, чому такі унікальні умови створені для однієї компанії ДТЕК, "але, на жаль, представники НКРЕ, ДТЕК та Міністерства палива та енергетики проігнорували цей круглий стіл".
Нагадаємо, два ТОВ, які входять в структуру енергохолдингу ДТЕК, на аукціоні на право експорту електроенергії в 2012 році викупили доступ до міждержавного перетину за напрямами до Румунії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Молдови і частково Білорусі.
Співвласник компанії System Capital Management і депутат Верховної Ради від Партії регіонів Рінат Ахметов зі статками $18,659 млрд очолив список найбагатших людей України ТОП-200.