Опозиція попереджає про чергову спробу Попова ввести в оману бюджетників

31 Липня 2013, 10:07

«Нам стало відомо, що о 15:00 31 липня, Попов збирає київських медиків у будинку профспілок. Попередня риторика міської влади та інсайдерська інформація підтверджують, що на цих зборах Попов пояснюватиме піврічну невиплату надбавок у медичній сфері тим, що опозиція зірвала останнє засідання міської ради», – заявили в Батьківщині.

Згідно з повідомленням, йдеться про невиплату так званих міських стимулюючих надбавок для працівників бюджетної сфери, які становлять 20% від окладу. Київські медики і вчителі не отримують їх з початку року, оскільки відповідна стаття не була занесена київським керівництвом до міського бюджету.

«Чомусь питання невиплати надбавок бюджетникам не турбувало Попова попередні півроку, а було внесено до порядку денного лише в липні, щоб «прикрити» черговий дерибан на сесії Київради, що вже втратила свої повноваження. Крім того, повернути надбавки бюджетникам Попов планував за рахунок скорочення програми соціальних виплат знедоленим киянам. Таким чином, спроби призначеного керівника Київської міської державної адміністрації Олександра Попова перекласти відповідальність за невиплати бюджетникам на опозицію – це визнання ним свого власного непрофесіоналізму та невдалий піар-хід», – зазначили в Батьківщині.

Як повідомлялося, 11 липня робота Київради почалася з блокування трибуни народними депутати від опозиції та бійок, після цього засідання було закрите.

Наступного дня Попов назвав блокування Київради опозицією "пограбуванням Києва".

"Ви знаєте, в яких умовах з урядом довишукуємо ці гроші? …Я не знаю, до чого призведе ця політика, але інакше як бандитизмом я це назвати не можу", – заявив Попов. 

За його словами, Київрада мала ухвалити рішення про збільшення видатків для бюджетної сфери: 98,5 мільйонів грн – на виплати муніципальних надбавок працівникам соціально-культурної сфери у липні, серпні, вересні. Працівники навчальних закладів мали додатково отримати 63, 5 мільйонів грн, лікарі – 28,3 мільйони, працівники культури – 4,2 мільйони, працівники галузі "фізична культура і спорт" – 2 мільйони гривень, соціальні працівники – 0,5 мільйонів.

Згодом Попов пропонував лідерам опозиційних фракцій Ради провести переговори щодо розблокування роботи Київради. Проте переговори Попова з лідерами опозиційних парламентських  фракцій щодо розблокування роботи Київради завершились нічим.