Опозиція попередила керівників МВС про відповідальність за порушення прав громадян під час мирних протестів

26 Листопада 2013, 10:40

У зв’язку з повідомленнями ЗМІ, щодо непоодиноких випадків порушень прав і свобод громадян працівниками міліції і військовослужбовцями внутрішніх військ під час проведення мирних зібрань які проходять на підтримку євроінтеграційного вибору України, Кожем’якін нагадав працівникам міліції про їхні обов’язки та про їхню особисту відповідальність у разі порушення прав громадян під час проведення мітингів.

Він нагадав, що згідно статті 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно і проводити мітинги, а працівники внутрішніх справ України повинні забезпечити конституційні права і свободи громадян, у тому числі і під час таких мирних зібрань.

«Звертаю увагу керівників органів внутрішніх справ та внутрішніх військ на те, що ви несете персональну відповідальність за порушення вашими підлеглими законів України, а також за охорону життя і здоров’я громадян під час цих заходів», – йдеться у зверненні Кожем'якіна.

Він наголосив на недопущенні порушень конституційних прав та свобод громадян, забезпечення їх особистої безпеки під час зібрань та закликав не допустити протиправних дій з боку працівників міліції, у тому числі застосування ними спеціальних засобів та зброї.

«Пам’ятайте про майбутнє України, майбутнє своїх дітей, родин, підлеглих міліціонерів та про честь офіцерського та генеральського мундирів», – підкреслив Кожем'якін.

Як повідомлялось. 25 листопада представники опозиції виявили біля Європейської площі мікроавтобус з обладнанням для прослуховування. Водночас загони "Беркуту" вийшли та спробували прорватися до машини з боку Хрещатик та Трьохсвятительської. Міліція застосувала сльозогінний газ, декілька активістів отримали травми. Після перемовин автомобіль розблокували та вивели з площі, беркутів ці також відійшли. За годину інцидент було вичерпано.

Читайте також: Влада намагається приборкати Євромайдани судовими заборонами, новорічними ярмарками і силою "Беркуту"