Опозиція подала у ГПУ заяви про побиття депутатів на Євромайдані

26 Листопада 2013, 13:34

У заявах йдеться, що 25 листопада близько 20:20 чисельна група працівників спецпідрозділу «Беркут» своїм кордоном безпідставно почала відтісняти громадських активістів та народних депутатів України від вул. Трьохсвятительська до Українського дому.

Попри те, що народні депутати пред’являли свої посвідчення, «беркутівці» застосували до них та інших учасників акції фізичну силу. Бійці «Беркуту» застосували сльозогінний газ та гумові кийки.

«У результаті незаконних дій бійців «Беркуту», депутатам та активістам було завдано побоїв та отруєння сльозогінним газом», – йдеться в повідомленні.

Депутати наголошують, що зазначені дії співробітників правоохоронних органів є кримінально-караним діянням та підпадають під санкції кількох статей Кримінального кодексу, зокрема: 346 (Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча), 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради) та 365 (Перевищення влади або службових повноважень).

Нагадаємо, у понеділок, 25 листопада, ввечері на вулиці Трьохсвятительській, прилеглій до Європейської площі у Києві, відбулись зіткнення співробітників спецпідрозділу "Беркут" з учасниками Євромайдану. Під час сутички невідомі розпилили сльозогінний газ. У "Батьківщині" повідомляли про побиття учасників Євромайдану.