Опозиція почне збір підписів за референдум зі звільнення Тимошенко в кінці грудня

Акценти
23 Листопада 2012, 09:45

Про це газеті "Коммерсант-Украина" розповів ініціатор референдуму народний депутатвід БЮТБ Юрій Одарченко.

"Процес організації ініціативних груп в усіх областях займе 3-4 тижні. Після цього ми розпочнемо збір підписів, на це закон дає нам один місяць. На цей період припадає і Новий рік, але що поробиш, будемо збирати підписи і в свята", – заявив Одарченко.

Він висловив впевненість в тому, що необхідні 3 млн підписів будуть зібрані вчасно.

Разом з тим Одарченко зазначив, що початок підготовки до референдуму переслідує ще одну мету – не допустити підписання президентом закону про референдум, прийнятого парламентською більшістю 6 листопада.

В опозиції вважають цей документ неконституційним і вважають, що з його допомогою влада має намір добитися зміни конституційного ладу.

"Президент думав використовувати закон для зміни Конституції, але не врахував, що його можна використовувати і як інструмент звільнення Юлії Тимошенко. Думаю, тепер, зрозумівши це, він відмовиться підписати документ", – припускаєОдарченко.

Нагадаємо, в разі набуття чинності закону про референдум результати народного волевиявлення будуть автоматично змінювати законодавство, в той час як сьогодні вони мають лише рекомендаційне значення.

6 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому Закон "Про всеукраїнський референдум". Він направлений на підпис президенту.

Вчора в прес-службі партії "Батьківщина" повідомили про плани ініціювати всеукраїнський референдум щодо декриміналізації статті, за якою засуджена Тимошенко ("перевищення влади і посадових повноважень"). "Як тільки ця стаття буде скасована, Юлія Тимошенко вийде на свободу", – наголошується в повідомленні.

90