Опозиція планує скасувати закон про референдум через Європейський суд

3 Квітня 2013, 12:37

Заступник лідера фракції УДАР Віталій Ковальчук нагадав, що "вже другий тиждень поспіль ходять чутки про те, що влада за допомогою референдуму хоче змінити конституційний лад".

"Ми розуміємо це і будемо висувати нову вимогу щодо скасування існуючого закону про референдум і про прийняття нового", – сказав Ковальчук.

У свою чергу лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк сказав, що в опозиції розглядаються варіанти скасування цього закону через Європейський суд з прав людини.

"Цей закон був прийнятий картками, а не народними депутатами. Цей картковий закон, за допомогою якого Янукович хоче в обхід парламенту приймати ті рішення, які він хоче", – зазначив він.

"Одразу хочу попередити, що йому це не вдасться, і наші юристи розглядають варіант скасування цього закону через Європейський суд, як це було по судді Волкову", – додав Яценюк.

Як відомо, Партія регіонів почала заявляти про можливе проведення референдуму для розпуску нинішньої Верховної Ради і далі проведення виборів за мажоритарною системою.

Як повідомлялось, лідер фракцій "Свободи" Олег Тягнибок вважає, що Партія регіонів має намір провести всеукраїнський референдум у серпні.  

Раніше глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловився за розпуск діючої ерховної Ради, проведення референдуму й проведення виборів на мажоритарній основі.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

В лютому Центральна виборча комісія затвердила зразки низки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум"

Читайте також За антинародною ініціативою: в Україні готують референдуми про «царство Януковича» і вступ до «русского міра»

Позначки: