За повідомленням прес-служби, загалом Київрада розгляне 515 питань. Переважна більшість цих питань – надання дозволів на розроблення проектів землеустрою дошкільним закладам і закладам освіти, лікарням, а також оформлення землі під існуючими будівлями та спорудами.
Опозиція підозрює, що тут щось нечисто.
«На президії, де обговорювався порядок денний, внесли вголос 107 земельних питань. Причому ми навіть не знаємо ні кадастрових номерів, ані адрес. Нам сказали, що в. о. голови земельної комісії номери повідомить в окремому листі. Але ми повинні хоча б вивчити питання», – обурюється голова фракції БЮТ Тетяна Меліхова.
Секретар Київради Галина Герега запевняє, що це неправда.
«На президії можна доповнювати порядок денний питаннями, які потрібні для наповнення бюджету і вирішення соціальних питань. Всім депутатам будуть роздані документи, і протягом десяти днів вони встигнуть з ними ознайомитись. Якщо у когось будуть заперечення, то ми питання відкладемо», – зазначила Герега.
Які землевідводи входять в список, поки невідомо.
Величезна кількість земельних питань у Київраді пояснюють тим, що депутати півроку не голосували за землю. Спочатку йшло про переформатування Київради, потім новий секретар Герега наводила порядок.
«Раніше дозвіл на розробку землевідведення одноосібно підписував мер або секретар ради. Тепер ми прийняли поправки, і це дозвіл повинні проголосувати депутати. Щоб не було ніякої корупції. Тому багато питань не розглядалися », – пояснила Герега.
За її словами, 249 питань – це ті самі дозволи. Причому більшість з них стосується установ освіти, «Київенерго», «Укртелекому», ОСББ.
Нагадаємо, 31 березня під час звіту у Київраді голова КМДА Олександр Попов заявив, що в Києві чиновники незаконно роздали 750 гектарів землі. Раніше, 13 березня, Попов заявив про незаконне відчуження в період з 2007 року по липень 2010 року 3,5 тис га землі в Києві.