Опозиція оскаржила у ВАСУ закон про референдум

25 Квітня 2013, 11:56

Опозиційні сили вважають, що при ухваленні закону про референдум 6 листопада 2012 року Верховна Рада вчинила протиправні дії, внаслідок яких було прийнято незаконне рішення з грубим порушенням Конституції України та Регламенту ВР.

У позовній заяві зазначається, що проект закону про референдум було прийнято за основу 3 червня 2010 року, після чого народні депутати надали відповідні пропозиції та поправки до його тексту. Деякі поправки згодом були прийняті парламентом, а відтак – текст законопроекту змінено, а рішенням ВР від 10 липня 2010 року зазначений проект закону був направлений на повторне друге читання.

«Попри це, 6 листопада 2012 року на голосування було неправомірно поставлено редакцію законопроекту про референдум в першому читанні – без урахування вже прийнятих у другому читанні поправок. Таким чином, було ухвалено закон в його «первинній» редакції», – заявляють в опозиції.

«Більш того, рішення про ухвалення законопроекту прийнято без попереднього постатейного обговорення проекту та взагалі будь-якого його обговорення народними депутатами в залі, без розгляду поправок та пропозицій», – йдеться в позовній заяві.

Окрім того, саме голосування за законопроект про всеукраїнський референдум «носило відверто неособистий характер», зазначається в документі. Цей факт підтверджують дані письмової реєстрації народних депутатів того дня. Так, відповідно до результатів голосування про ухвалення закону, картками проголосували: за – 265 народні депутати, проти – 15, утримались – 0, не голосували – 69.

«Це не відповідає дійсності, оскільки згідно даних письмової реєстрації народних депутатів України того дня із депутатів, які голосували за прийняття зазначеного законопроекту, 70 насправді були відсутні», – наголошено в позові.

Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу

Як зазначив народний депутат від фракції «Батьківщина» Павло Петренко, лише після розгляду питання у ВАСУ опозиція матиме змогу звернутися у цій справі до Європейського суду з прав людини.