Опозиція оскаржила у суді мовний законопроект Ківалова-Колесніченка

11 Червня 2012, 15:43

Парламентарії просять суд зобов'язати Раду внести до протоколу засідання парламенту від 5 червня запис про відхилення відповідного законопроекту, а також скасувати доручення парламентському комітету з питань духовності підготувати законопроект до другого читання.

Депутати вважають, що результати голосування щодо законопроекту повинні бути скасовані у зв'язку з порушенням вимог Конституції про обов'язкове особисте голосування парламентаріїв.

Курпіль наголосив, що, за даними письмової реєстрації, на засіданні 5 червня були відсутні 62 депутати, картки яких проголосували за законопроект.

"За цей закон голосували "мертві душі", голосували ті, хто не реєструвався, ті, хто хворів, був у відпустці. Тобто, якщо відкинути відсутніх на час голосування, то за цей закон всього-на-всього проголосували б 172 депутата. А цього явно недостатньо для ухвалення рішення", – пояснив він.

Одарченко у свою чергу додав, що у разі, якщо Вищий адмінсуд відхилить цей позов, представники опозиції продовжать обстоювати свою думку в Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо, 5 червня, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

В опозиції звинуватили Литвина у порушенні домовленості про черговість розгляду цього питання. Зокрема, депутати від опозиції визнали, що мали план зриву голосування за "мовний" законопроект. Однак стверджували, що просто не зрозуміли, коли почалося голосування саме за цей законопроект. 

Читайте також:  Закон про мови: кількасекундне голосування, яке опозиція "не помітила"

Втім, спікер Литвин наголошує, що голосування за мовний законопроект відбулося за домовленостями між опозицією та парламентською більшістю.

За інформацією ЗМІ, депутати "Народної партії" Володимира Литвина надали свої термінали для карток "депутатам-тушкам", що дозволило ухвалити "мовний" законопроект.