Відповідний позов Одарченко подав 31 липня.
Депутат обвинувачує керівництво парламенту в порушенні всіх процедур з прийняття законопроекту, а також у порушенні своїх прав як громадянина й депутата, якому не дали можливості брати участь в обговоренні й голосуванні за даний законопроект і поправки до нього на пленарних засіданнях Ради.
Одарченко вимагає визнати протиправними дії Мартинюка під час розгляду законопроекту про мовну політику, зазначивши, що головуючи на засіданні віце-спікер діяв не у встановленому законом порядку.
Зокрема, депутат указує на порушення в процедурі прийняття законопроекту при відсутності розгляду всіх поправок до нього й голосуванні питання про його прийняття.
Одарченко також обвинувачує Литвина в підписанні свідомо незаконного документа.
У повідомленні зазначається, що такою є позиція всієї фракції БЮТБ у Раді.
Як повідомлялось, 31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.
Опозиція наголошує, що підписавши закон про мовну політику, Литвин став співучасником злочину, який полягає у прямому порушенні вимог статті 10 Конституції, яка разом із рішеннями Конституційного Суду, чітко врегульовує порядок використання мов в Україні.
"Цей крок став ганебною крапкою в кар’єрі безпринципного політикана, який готовий заради власного порятунку порушити як закони, так і норми моралі", – йдеться в заяві опозиції.
В опозиції також нагадали, що 30 липня за поданням фракції Партії регіонів більшість підтвердила свою довіру спікеру парламенту.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики".