Опозиція оголосила про створення позапартійної організації “Майдан”

22 Грудня 2013, 13:41
"Ми тут, на Майдані, оголошуємо про створення народної громадської організації "Народне об'єднання "Майдан", – заявив Тягнибок під час Народного віче в неділю, 22 грудня в Києві.
 
"Той, хто тут у Києві – боремося в Києві, стоїмо на Майдані. Далі партизанськими витівками ми блокуємо адміністративні будівлі, не даємо жити і спати спокійно тим негідникам, хто при владі. Кожен, хто повертатиметься додому, … що робитиме? Створювати осередки народного об'єднання "Майдан". Це наше завдання", – підкреслив лідер "Свободи".
 
"Ми створимо таке пекло для тієї влади, що земля у них під ногами буде горіти", – заявив Тягнибок.
 
Згодом учасники Народного віче ухвалили резолюцію про створення загальнонаціональної організації Народне об'єднання "Майдан".

До складу Ради народного об'єднання увійшли: Тарас Бойків, Олексій Гарань, Василь Гацько, Ігор Жданов, Андрій Іллєнко, Ірена Карпа, Сергій Квіт, В’ячеслав Кириленко, Ігор Коліушко, Віталій Кличко, Руслан Кошулинський, Іван Крулько, Руслана Лижичко, Ігор Луценко, Юрій Луценко, Марія Матіос, Андрій Мохник, Валерій Пацкан, Олег Осоховський, Сашко Положинський, Петро Порошенко, Віталій Портников, Сергій Рахманін, Єгор Соболєв, Сергій Соболєв, Олександр Сушко, Вікторія Сюмар, Борис Тарасюк, Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Олег Тягнибок, Валерій Чалий, Рефат Чубаров, Віктор Чумак, Зорян Шкіряк, Єлизавета Щепетільникова та Арсеній Яценюк.

Співголови ради новоствореного "Майдану" – Сергій Квіт, Руслана Лижичко, Віталій Кличко, Юрій Луценко, Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок.

За словами Олександра Турчинова, "наше завдання – до "Майдану" має вступити більшість українців, і це реально. Тоді ми сформуємо нову Україну і нову українську владу". 

"Ми були, є і надалі готові до тривалої боротьби, до того, що Майдан стоятиме і боротиметься рівно доти, доки Янукович не почує голос мільйонів. Майдан – це постійно діючий осередок спротиву. …Це і є наша вільна Україна, територія, яка вже непідвладна Януковичу", – зазначено у резолюції Майдану.

"Вся Україна має стати єдиним майданом, що очистить від Януковича нашу країну. З цією метою та з метою подальшої координації нашої діяльності, її поглиблення та розширення ми, учасники Народного віча, вирішили заснувати Народне об’єднання "Майдан", до складу якого можуть вступати політичні партії, громадські організації та громадяни", – йдеться у документі.

Раді "Майдану" доручено розгорнути "широку мобілізаційну роботу з організації спротиву нинішньому режимові в усіх областях України та координації протестного руху по всій території України".