Опозиція обіцяє Вищому адмінсуду і Януковичу «інші юридичні заходи»

10 Вересня 2012, 12:45

У мітингу взяли участь близько 500 людей, а також представники об’єднаної опозиції.

 «Янукович дав вказівку суду не зважати на півмільйона підписів, зібраних по всіх Україні. Це повна дискредитація судової системи та апарату державного управління», – заявив на мітингу народний депутат від БЮТБ Юрій Одарченко.

За його словами, відмовою розглядати ці позови «суд та влада остаточно заявили: прості люди їм не цікаві, їх права і свободи вони не захищатимуть».

У свою чергу керівник юридичного департаменту Центрального штабу об’єднаної опозиції Павло Петренко зазначив, що позови стануть основою для діяльності Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.

«Ми заберемо заяви людей, які працівники суду назвали мотлохом, і вони стануть основою діяльності Тимчасової слідчої комісії у наступному парламенті. Ми також вивчаємо всі можливості, щоб розглянути ці позови в Україні. Це буде або повторний позов, або інші юридичні заходи», – сказав Павло Петренко.

Під час мітингу представники опозиції закликали громадян поставити свої підписи під скаргою на Вищий адміністративний суд та запит на голову ВАСУ з вимогою пояснити порушення присяги суддею Олексієнком, який відмовився прийняти позови до розгляду.

Крім того, опозиція звернеться до Генпрокурора зі скаргою на дії вказаного судді.

На мітингу люди скандували «Юлі – волю!», і «Олексієнку – ганьба!».

Як повідомлялось, Вищий адміністративний суд України повернув Арсенію Яценюку позовну заяву до Віктора Януковича про визнання протиправними дій президента. Відповідну ухвалу виніс суддя ВАСУ Миколи Олексієнко, у п’ятницю, 7 вересня.

ВАСУ відзначає, що у четвер, 6 вересня до суду  надійшло більше 200 коробок із заявами громадян України, в яких висловлюється прохання долучити їх до участі у справі за позовом Яценюка до президента про визнання дій протиправними, у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.

Нагадаємо, що Яценюк рподав адміністративний позов до президента до Вищого адміністративного суду 20 серпня

23 серпня ВАСУ своєю ухвалою залишив позовну заяву без руху, вказавши на її невідповідність положенням статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та надав строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків до 7 вересня 2012 року.

6 вересня Яценюк подав до Вищого адмінсуду додаткове пояснення до адміністративного позову про визнання дій президента протиправними.

Разом з додатковими поясненнями до ВАСУ було доставлено сотні коробок із заявами громадян про долучення їх у якості третіх сторін по справі за позовом Яценюка до президента.

16 липня об'єднана опозиція почала збір підписів українців під судовим позовом проти Януковича.

Опозиціонери мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини.