Опозиція називає програму реформ Януковича позитивною, але не реальною

7 Червня 2010, 14:38

Про це 7 червня на прес-конференції в Києві заявили член Бюджетного комітету Верховної Ради Павло Жебрівський (НУ-НС) і глава опозиційного уряду Сергій Соболєв (БЮТ).

За словами Жебрівського, «кроки, передбачені програмою, не зможуть знайти підтримки всіх парламентських фракцій, що входять в коаліцію».

«Мені незрозуміло, яким чином Партія регіонів збирається ці реформи проводити. Литвин ішов з гаслом «Землю як душу не продають», і ми бачимо ринок землі в програмі реформ. Комуністи кричать скрізь, що «не дозволимо підняти ціни на газ для населення на житлово-комунальні послуги». Литвин і комуністи кричать про те, що «не дамо збільшити пенсійний вік», а там (у програмі) чітко вказано, що перший етап – це зрівняння пенсійного віку жінок і чоловіків до 60 років і потім поступовий перехід до 65 років», – зазначив парламентар.

У свою чергу, Соболєв вважає, що метою програми реформ є отримання коштів Міжнародного валютного фонду.

За словами голови опозиційного уряду, «програма писалася не для розуміння того, що це буде реалізовано, а для того, щоб був у гарній обкладинці документ, який можна було б показати МВФ».

На думку Соболєва, реалізація планів, передбачених програмою реформ, неможлива без зміни складу Верховної Ради в результаті проведення дострокових виборів.