"Опозиція наполягає на тому, щоб у Верховній Раді був запроваджений конституційний порядок через виконання вимог Конституції щодо особистого голосування народних депутатів", – підкреслив він.
Сас нагадав, що ще півтора роки тому він вніс на розгляд парламенту проект постанови про запровадження електронної системи підрахунку голосів Рада-3 із сенсорною кнопкою. За його словами, цей проект постанови був внесений у розвиток пропозиції, внесеної Арсенієм Яценюком.
"Особисте голосування потрібно забезпечити лише технічно і для цього не потрібно жодних клятв чи присяг про виконання статті 84 Конституції України, про які кажуть інші члени робочої групи", – зазначив Сас.
За словами Саса, опозиція наполягає на тому, щоб відповідний проект постанови був ухвалений ще парламентом шостого скликання на засіданні 4 грудня.
"Сенсу працювати у ВР сьомого скликання не буде, якщо не буде виконана ця норма Конституції", – заявив нардеп.
Окрім того Сас повідомив, що під час сьогоднішнього засідання робочої групи представники опозиції звернулись до членів групи Жванії та Калетніка з проханням надати групі документальне підтвердження їх повноважень: ми хочемо побачити підписи тих депутатів, по 15 чоловік, які нібито делегували їх до складу групи.
Як повідомлялось, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає недоречними ультимативні вимоги опозиції з приводу прийняття постанови на засіданні робочої групи з організації роботи нової Ради про введення системи для персонального голосування «Рада-3».
Нагадаємо, 28 листопада опозиція вкотре залишила засідання робочої групи з організації роботи нового парламенту через те, що депутати не захотіли першим питанням розглядати постанову про забезпечення персонального голосування. У своїй постанові опозиція вказала на необхідність встановлення системи "Рада-3" ще до першого засідання нової Ради.
У коментарі Тиждень.ua народний депутат від НУНС Юрій Кармазін заявив, що для забезпечення персонального голосування народних депутатів Верховної Радидостатньо розпорядження спікера.
Читайте також:Експерти назвали причини, чому в Раді "процвітає" кнопкодавство