Про це повідомив заступник голови Верховної Ради, один з лідерів «Батьківщини» Микола Томенко, відповідаючи на запитання, на які парламентські комітети та посади в президії претендуватиме «Батьківщина».
Він зауважив, що об’єднана опозиція загалом розглядає два варіанти поведінки щодо цього питання. Перший – це вищезгадана відмова. А другий – вплив на діяльність наступного парламенту через контрольні функції. Він зауважив, що ст. 81 Регламенту ВР передбачає, які комітети мають в обов’язковому порядку належати опозиції.
Він нагадав, що саме на підставі цього регламенту свого часу опозиційна фракція Партії регіонів і формувала своє представництво у Верховній Раді.
«Батьківщина» розглядає можливість відмови від участі у розподілі керівних посад, починаючи з президії і закінчуючи комітетами», – сказав він.
В той же час Томенко наголосив, що дуже багато буде залежати від позиції «Удару» та «Свободи».
«Брати участь в розподілі комітетів, чи ні, буде залежати від того, якою буде позиція трьох політичних сил – «Батьківщини», «Свободи» та «Удару», – сказав Томенко.
Як раніше повідомлялося, партії "Батьківщина", УДАР та "Свобода" в новому скликанні Ради претендують на керівництво 11 комітетами, а також спеціальною контрольною комісією з питань приватизації.
Раніше повідомлялося, що представників партії УДАР цікавлять комітети Ради з питань бюджету, з питань свободи слова та інформації і з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
Читайте також: Нова реальність: після виборів опозиція сперечається, а влада намагається «змайструвати» більшість
Як відомо, 12 листопада ВО «Батьківщина, ВО «Свобода», партія «УДАР Віталія Кличка» прийняли заяву про подальші спільні дії.
14 листопада, новообрані народні депутати від об'єднаної опозиції "Батьківщина" ухвалили рішення щодо створення єдиної фракції у Верховній Раді.
19 листопада фракція «БЮТ-Батьківщина» заявила, що легітимність майбутньої Верховної Ради залишається під питанням.