Опозиція хоче заборонити благодійництво під час виборчої кампанії

Акценти
16 Листопада 2012, 11:43

Автори проекту закону зазначили, що вибори, які відбулися, засвідчили, що головним джерелом прямого та непрямого підкупу виборців стало надання так званої благодійної матеріальної допомоги під обіцянку голосувати за відповідного кандидата.

Вони нагадали, що зазвичай така допомога надавалася «незалежними» благодійними організаціями, офіційно не пов’язаними із суб’єктами виборчого процесу. При цьому прізвище кандидата, за підтримку якого здійснювалося таке «благодійництво», не фігурувало у жодних документах, а тому притягнути до відповідальності винних у підкупі виборців виявилося практично неможливо, констатували вони.

Читайте також: У Києві на виборах гречка не спрацювала, а на Сході та Півдні принесла «урожай»

«Закон має на меті запровадити правовий механізм запобігання підкупу виборців через надання їм так званої «благодійної матеріальної допомоги», – пояснюють депутати.

Так, законопроектом, зокрема, пропонують доповнити статтю 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» окремим пунктом, який визначатиме, що «в період від початку виборчого процесу до дня голосування забороняється здійснення благодійництва або благодійницької діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги фізичним особам – громадянам України».

90