Опозиція хоче створити комісію з розслідування фальсифікацій на виборах

1 Листопада 2012, 07:47

"Щойно нам почали говорити про перерахунок голосів – ми сказали, що перші виступаємо за перерахунок. Коли ж ми почали піднімати пакети, які повинні бути в дільницях, а там надрізи, там пориви, там ящики без підписів, без печаток. А оскільки різниця невелика між нашим кандидатом і кандидатом від Партії регіонів, то якщо б це було 100 тис голосів, було б важко вкинути (бюлетені – Ред.), якщо мова йде про кілька тисяч голосів, то вони поміняли 1-2 ящика, 1-2 пакета – і все", – сказав Яценюк. 

Він також зазначив, що опозиціонери згодні на будь-які законні дії щодо перерахунку, однак якщо ті відповідають закону.

"У вівторок в парламенті ми вимагатимемо створення слідчої комісії з питань фальшування виборів. І під діяльність цієї слідчої комісії підпаде приблизно два десятки обласних виборчих комісій, ОВК.  Буде оголошено персональний склад (комісій – Ред.)", – повідомив Яценюк.

"Ми вимагатимемо створення комісії на рік. Для того, щоб з’ясувати всі факти порушень, зловживань і притягнути кожного члена ОВК ,який брав гроші за фальшування результатів виборів, до кримінальної відповідальності. Нагадаю, що кримінальна відповідальність передбачає 6 років ув’язнення. Те ж стосується дільничих виборчих комісій", – зауважив лідер об'єднаної опозиції.

Нагадаємо, 31 жовтня заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що на виборах Верховної Ради процес підрахунку голосів виборців проходить непрозоро.

Згодом він заявив, що у разі подальших проблем не виключає дострокового припинення повноважень принаймні двох окружних виборчих комісій у місті Києві. Це ОВК № 223 та ОВК № 211.