Опозиція дала зрозуміти, що на Азарова чекає доля Тимошенко

16 Листопада 2011, 13:54

«Цілковита непрозорість дій влади у переговорах з Росією становить загрозу для національної безпеки країни, для всіх наших громадян і для майбутніх поколінь. Ми чітко заявляємо: якщо угоди про нову ціну на російський газ, укладені за рахунок суверенітету України, нашої газотранспортної системи чи членства в євроазійській дірці, вони будуть негайно розірвані після приходу до влади демократичних сил», – заявив Наливайченко.

За його словами, «люди вимагають звіту від влади, але її дії повністю нагадують ситуацію напередодні укладення харківських угод в 2010 році».

«Переговорні дії нинішньої влади ніколи не викликали найменшої довіри. По суті, ми бачимо свідоме згортання переговорів з Брюсселем і одночасне заведення України під протекторат Росії, про що свідчать реверанси влади в бік Митного союзу, розрахунки за рублі і нові непрозорі домовленості стосовно газу», – відзначив Наливайченко.

Він переконаний, що для розвитку ефективної економіки і міцної держави, діяти потрібно прямо протилежно.

«Зокрема, максимально зменшувати залежність від російського газу, негайно укладати угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, реформувати енергетично залежні галузі економіки, які, окрім залежності від Росії, є головним джерелом чорних фінансових потоків в країні, і створювати умови для європейських інвесторів, що вміють працювати в умовах законності і сплачують податки у бюджет», – наголосив Наливайченко.

Як повідомлялось, раніше джерело в українському кабінеті міністрів повідомило, що Москва і Київ домовилися про нову ціну на газ.

«Є домовленості про нову ціну на газ, підписання відповідних документів очікується найближчим часом», – пояснило джерело, додавши, що «в даний момент узгоджуються технічні деталі».

Водночас, в уряді Росії вважають передчасними заяви про нову ціну на газ для України.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров розраховує, що після досягнення домовленостей з Росією про прийнятну ціну на газ економія для України сягне $500 млн на місяць.

Читайте також: Українська влада ризикує втратити контроль над енергетичною системою країни