Опозиція: члени ЦВК стали співучасниками кримінального злочину

11 Листопада 2012, 15:32

В опозиції вважають, що таким чином ЦВК легітимізувало крадіжку голосів виборців на цих округах.

«Первинний підрахунок голосів та протоколи з мокрими печатками засвідчили переконливу перемогу кандидатів від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Наталії Солейко по 11 округу, а Івана Мельничука по 14 округу. Але внаслідок цинічних та грубих фальсифікацій, псування бюлетенів опозиційних кандидатів особами кримінальної зовнішності, дій міліції, що допомагали цим особам, несправедливих та замовних рішень судів на користь владних кандидатів, народними депутатами були визнані О.Домбровський та В.Жеребнюк – особи, що не вибороли мандат у чесній боротьбі, а говорячи простими словами – вкрали його», – йдеться у заяві.

Опозиціонери наголошують, що ніколи не визнають цього рішення ЦВК і вважають «цих осіб не народними обранцями, а кримінальними злочинцями».

Також опозиція обіцяє зробити «все можливе, аби ці громадяни не склали присягу народного депутата», та переконана, що «сформована у такий спосіб Верховна Рада не буде легітимною».

«Залишаємо за собою право на всі засоби протесту та дії, які будуть спрямовані на захист прав наших кандидатів Наталії Солейко та Івана Мельничука, на відновлення демократії та справедливості в країні», – наголошується в заяві.

Як повідомлялось, 11 листопада ЦВК оголосила переможцями у окрузі № 11 Олександра Домбровського, а у № 14 – Віктора Жеребнюка. Протоколи з результатами у цих одномандатних округах підписані з окремою думкою 6 членів ЦВК.

Нагадаємо, раніше заступник голови комісії Жанни Усенко-Чорної запропонувала виключити з порядку денного встановлення результатів виборів у округах № 11 (Вінниця), № 14 (Жмеринка, Вінницька область) та № 184 (Нова Каховка, Херсонська область).

Ініціативу Усенко-Чорної підтримали 6 членів комісії, у тому числі голова ЦВК Володимр Шаповал, його заступник Андрій Магера та члени ЦВК Ігор Жиденко, Валерій Шелудько та Юлія Швець. Інші члени ЦВК не підтримали цю пропозицію.  

Раніше опозиція заявила про фальсифікації в цих двох округах і наполягала на тому, об не встановлювати в них результати виборів.

98