Опозиція Білорусі закликає до безстрокової акції непокори через інавгурацію Лукашенки

23 Вересня 2020, 13:58

Опозиція Білорусі у середу, 23 вересня, заявила про намір провести безстрокову акцію протесту після інавгурації самопроголошеного президента Аляксандра Лукашенки, яка відбулася без анонсування церемонії. Про це повідомив член президії Координаційної ради опозиції Павєл Латушка у своєму Telegram-каналі.

 

"Ми ніколи не погодимося з фальсифікацією і вимагаємо нових виборів! Закликаємо всіх розпочати безстрокову акцію непокори", – написав Латушка.

 

Він також назвав "безпрецедентною ситуацією" інавгурацію Лукашенки, яка відбулася "в обстановці таємниці й секретності".

 

"Сьогодні ми стали свідком безпрецедентної ситуації. Президент, який стверджує, що набрав більше ніж 80 відсотків голосів на виборах, провів спецоперацію зі своєї самоінагурації. Під охороною ОМОН, в обстановці таємниці й секретності, у вузькому колі спішно звезених чиновників. Де радісні громадяни? Де дипломатичний корпус?" – зазначив Латушко.

 

Як повідомлялося, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у середу, 23 вересня, провів таємну інавгурацію у Палаці Незалежності в Мінську.

 

Нагадаємо, згідно з результатами білоруської ЦВК, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Святлана Ціханоуска – 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі. Щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

 

У Європейському Союзі заявили, що не визнають легітимність президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Крім того, Рада Євросоюзу підтримала заклик до нових виборів у Білорусі під егідою ОБСЄ.

 

Також Європарламент визнав Координаційну раду опозиції представницьким органом білорусів.

 

Верховна Рада України ухвалила заяву, згідно з якою президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними.