ОПОРА проаналізувала законотворчу активність Верховної Ради – інфографіка

16 Червня 2016, 20:42

Народні депутати Верховної Ради восьмого скликання зареєстрували майже втричі більше проектів законів і постанов, ніж їхні колеги, які працювали в парламенті третього скликання. Про це йдеться у аналітичному звіті щодо основних показників роботи парламенту, який підготувала громадянська мережа ОПОРА.

Згідно зі звітом, на одного депутата восьмого скликання припадає 14 законодавчих ініціатив. У парламенті минулого скликання цей показник становив 13 законодавчих актів, а в Раді третього скликання – на кожного депутата припадало 5 проектів законодавчих актів. 

«Основною тематикою зареєстрованих в парламенті проектів законодавчих актів є правосуддя, податкова і митна політики, правоохоронна діяльність, регіональне будівництво та місцеве самоврядування, а також питання бюджету і соціальної політики. Проблеми інформатизації та зв’язку, європейської інтеграції, а також запобігання та протидії корупції найрідше ставали предметом законодавчих ініціатив у парламенті», – розповіли в ОПОРі.

Також повідомляється, що з усіх 1333 прийнятих Верховною Радою документів 1097 було ініційовано депутатами, 160 – Кабінетом міністрів і 76 – президентом.

«Однак, враховуючи співвідношення кількості ініційованих кожним із суб’єктів права законодавчої ініціативи законопроектів і кількості результативно проголосованих проектів законодавчих актів, президент є найпродуктивнішим у законотворчому процесі. Так, 82% законодавчих ініціатив президента (76 з 93 документів) внесених до парламенту були підтримані депутатами і стали законами. Законотворча результативність уряду виявилася меншою – 29% проектів законодавчих актів, ініційованих Кабінетом Міністрів України, (160 з 545 документів) були результативно проголосовані в парламенті і набули чинності. Тоді як серед усіх зареєстрованих протягом року депутатами законопроектів Законами стали лише 18% з них (1097 з 6106)», – йдеться у звіті.

Також в ОПОРі звернули увагу на дисциплінованість народних депутатів та на відвідування пленарних засідань.

Повністю зі звітом можна ознайомитися тут.