ОПОРА проаналізувала особи кандидатів у члени нового складу ЦВК

13 Травня 2016, 19:52

На розгляд президенту Петру Порошенку депутатські фракції Верховної Ради направили 24 кандидатури для заміщення 12 із 15 членів Центрвиборчкому, термін повноважень яких збіг. Про це повідомили у громадянській мережі ОПОРА, яка провела аналіз наявних кандидатур

Найбільшу кількість кандидатів запропонувала фракція БПП – 15, «Народний фронт» – 3, решта фракцій та груп – по одному кандидату.

За попереднім аналізом ОПОРИ, у 17 з 24 кандидатур, запропонованих депутатськими фракціями та групами Президенту України, є вища юридична освіта.  8 з них здобули науковий ступінь, а 4 особи мали досвід викладання чи досі викладають у вищих навчальних закладах (інформація може бути оновлена у разі уточнень біографічних даних).

4 з 25 потенційних членів ЦВК у різні часи працювали у Комісії, включаючи посади членів ЦВК (3) чи працівників Секретаріату цієї Комісії (1).

Лише 3 члени поточного складу ЦВК розглядаються як можливі члени Комісії (Михайло Охендовський, Жанна Усенко-Чорна, Андрій Магера).

Досвід державної служби мають 10 осіб, натомість 11 кандидатів були у різні періоди помічниками народних депутатів України або працювали в Апараті Верховної Ради України. 

2 з 24 потенційних кандидатур до складу нового ЦВК були чи є народними депутатами України (Володимир Ковтунець та Наталя Агафонова). Але, 8 з 24 осіб мали досвід власного балотування на виборах різних рівнів.

Щодо 8 осіб відомо про наявність досвіду приватної юридичної практики, досвід роботи у виборчих комісій різних рівнів є у 10 осіб. За попередніми оцінками, 6 осіб мали  досвід  регулярної взаємодії із міжнародними інституціями та проектами, які надавали сприяння реформам в Україні.

Якщо аналізувати запропоновані Президенту України кандидатури за останнім місцем роботи, то маємо лише 3 посадовця нинішнього складу ЦВК. Це  голова ЦВК Михайло Охендовський, заступники голови ЦВК Андрій Магера та Жанна Усенко-Чорна.

Натомість лише один народний депутат України поточного складу Верховної Ради України виявив бажання та має шанс стати членом ЦВК (Наталя Агафонова). Дві особи є чинними помічниками народних депутатів України (Кириченко Юлія, Зубрицька Олеся).

5 запропонованих осіб працюють у вищих навчальних закладах чи наукових інститутах  (Леонтій Шипілів, Семен Стеценко, Ольга Лотюк, Володимир Ковтунець, Віталій Головчук).

2 особи на момент формування пропозицій були приватними юристконсультантами (Світлана Кустова, Сергій Репецький).

Ірина Швець станом на внесення її кандидатури  депутатською фракцією Блок Петра Порошенка «Солідарність» була т.в.о. директора комунального підприємства КМДА «Столиця».

Намір стати членом ЦВК виявили Міністр Кабінету Міністрів України часів Арсенія Яценюка Ганна Онищенко, завідувач відділу Департаменту місцевого самоврядування Адміністрації Президента України  Віталій Плукар,  керівник Управління кадрів Апарату Верховної Ради України Віталій Максим’як, директор департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС України Михайло Вербинський.

Також до складу ЦВК запропонована суддя Дарницького району Києва Алла Басалаєва.  До подання Президента потенційно може бути включено Богдана Дубаса, який на момент внесення пропозиції фракції  Блоку Петра Порошенка «Солідарність» був тимчасово непрацюючим. Один із потенційних кандидатів на посаду члена ЦВК Євген Радченко є суб’єктом підприємницької діяльності, також є директором з розвитку МГО «Інтерньюз-Україна».

Із 24 кандидатів, які можуть розглядатися Президентом України, 7 належать до вікової групи 40-45 років.  Лише 3 кандидати мають від 55 до 61 року.  До кожної з вікових   груп «30-35» та «35-40» належать по 6 потенційних членів ЦВК, натомість один кандидат належить до вікової групи «40-45», а також наявна особа вікової групи (50-55).

З повним біографіями кандидатів та хто їх запропонував можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомлялося, ранішк кілька народних депутатів повідомили, що Петро Порошенко внесе кандидатури у члени ЦВК до Верховної Ради впродовж тижня.

Нагадаємо, раніше в ОПОРІ розповіли, скільки членів ЦВК підпадають під дію закону про люстрацію.

Також повідомлялося, що усі фракції Ради подали списки кандидатів у члени ЦВК ще у грудні.

Позначки: