«Порушення носили системний характер, і ця виборча кампанія є регресом для України», – повідомила вона.
Айвазовська також зазначила, що при цьому не було ніякої адекватної реакції на порушення від правоохоронних органів, зокрема Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ.
Серед основних порушень, які могли вплинути на результати виборів, вона назвала використання адміністративного ресурсу та підкуп виборців.
У день голосування, за даними ОПОРИ, найбільш поширеним виявилось порушення таємниці голосування – 3% та фотографування бюлетеню в кабінці – 3%, що, на думку організації, може свідчити про організований підкуп виборців.
З меншою частотою спостерігачі фіксували факти видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення паспорту – 2%, організоване підвезення виборців до дільниць – 1% та пошкодження виборчої скриньки – 1%.
У своєму звіті ОПОРА відзначає, що окремі порушення 28 жовтня могли суттєво вплинути на результати виборів в окремих округах.
«Таким чином, склад Верховної Ради України не в повній мірі буде відображати суспільні настрої та реальну електоральну підтримку кандидатів і партій», – йдеться у звіті.
На думку ОПОРИ, вибори у 2012 році є більш проблемними, ніж вибори, що проходили в Україні у 2006, 2007 і 2010 роках.