Громадська мережа "ОПОРА" проаналізувала роботу Верховної Ради дев'ятого скликання, її законотворчу діяльність, тематики законопроектів, голосування, пропуски засідань та виступи депутатів та інше. Про це 28 липня повідомляють на сайті ОПОРИ.
У дослідженні зазначають, що за перший рік роботи у стінах парламенту IX скликання зареєстрували 2 161 проєкт закону. Це на 25% менше, ніж за аналогічний період роботи Верховної Ради попереднього скликання. Найбільшу кількість ініціатив внесли народні депутати – 86,3%, Кабінет Міністрів зареєстрував 9,7% ініціатив, а Президент подав 4% законопроєктів. Переважна більшість стосується економічної політики (32,4%), галузевого розвитку (22,7%) та правової політики (21%).
ОПОРА пише, що за майже рік роботи у парламенті відбулось 4 970 голосувань та понад 2 млн 74 тисячі натискань на кнопку системи “Рада”. Найчастіше народні депутати притримувались позиції “за” під час голосувань, що складає 38,2% від усіх натискань на кнопку. “Утримувалися” депутати у 30% випадків, голосували “проти” – 5,3%. У 12,7% випадків депутати були відсутні, а в 13,8% – не голосували (тобто фактично ігнорували голосування).
Також за рік роботи Верховної Ради цього скликання у її стінах поки менше "злісних прогульників", ніж у попередньому. Загалом за рік роботи лише шість нардепів пропустили понад 50% засідань: Вадим Столар (Опозиційна платформа – За життя) – 79,8%, Вадим Рабінович (Опозиційна платформа – За життя) – 77,3%, Анжеліка Лабунська (ВО “Батьківщина”) – 70,1%, Дмитро Шенцов (позафракційні) – 60,9%, Олександр Дубінський (“Слуга народу”) – 59,3% та Віктор Балога (група “За майбутнє”) – 50,6%.
"Верховна Рада IX скликання у порівнянні з попереднім складом парламенту оновилась на 80%, дещо помолодшала, а представництво жінок у ній збільшилось на 9%. Крім того, вперше історії України у головному законодавчому органі з’явилась так звана монобільшість, тобто коаліція з однієї фракції “Слуга народу” (248 нардепів). Ці та інші фактори однозначно вплинули на перший рік роботи нового, вже дев’ятого, складу українського парламенту", – пишуть у повідомленні.
Нагадаємо, що громадська мережа "ОПОРА" проаналізувала зміни у виборчому законодавстві від 16 липня, і заявляє, що серед них є як позитивні, так і негативні моменти.