“Опоблоківець” Мураєв у прямому ефірі заявив, що на Донбасі воювали американські військові

20 Червня 2016, 12:40

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Євген Мураєв у прямому ефірі «Телеканалу 112» заявив, що на Донбасі триває не російсько-українська, а громадянська війна, а в Маріуполі воювали американські солдати. Ефір відбувся у вівторок, 14 червня, його відеозапис розмістили на Youtube.

Під час програми відбулася словесна перепалка між Мураєвим та нардепом від «блоку Петра Порошенка» Олексієм Гончаренком.

На запитання Гончаренка, чи визнає Мураєв, що Росія веде війну проти України, він відповів:

«Я вважаю, що в країні триває громадянська війна… Українській владі допомагає Європа і Сполучені Штати, а невизнаним республікам – Росія… Якщо в Україні з двох сторін воюють по 50 тисяч громадян із українськими паспортами, то я вважаю, що це громадянська війна. Якщо війна триває виключно на території України, то я вважаю, що це громадянська війна».

Гончаренко відповів, що не бачив на Донбасі американських військових, на що Мураєв відреагував тезою, яку поширювала російська пропаганда.

«Ви напевно забули розстріл маріупольської міліції, розгін мітингу… Коли там були солдати Greystone, Blackwater (американські приватні охоронні служби – Ред.), про це всі знають…», – сказав він.

Дискусію Олексія Гончаренка та Євгена Мураєва дивіться з 15 хвилини

Нагадаємо, 3 червня Євген Мураєв заявив, що виходить із фракції "Опозиційного блоку". За словами нардепа, причиною рішення про вихід з фракції стали не ідеологічні розбіжності з колегами по фракції, а "бажання більшої свободи маневру для прийняття рішень і готовність до більш активних дій". 14 червня спікер Андрій Парубій офіційно заявив, що Мураєв залишив фракцію "Опоблоку".

Як відомо, Євген Мураєв є власником телеканалу NewsOne.