Опівдні Україна призупиняє пасажирське сполучення

18 Березня 2020, 10:25

У середу, 18 березня, о 12 годині дня в Україні в рамках карантинних заходів припиняється здійснення всіх залізничних, авіаційних та автобусних міжміських і міжобласних пасажирських перевезень. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій у своєму Телеграм-каналі.

 

"З 12 години 18.03.2020 року зупиняються усі пасажирські перевезення. В тому числі і приміські", – написав міністр. 

 

Він додав, що окремі приміські поїзди поїдуть скороченими маршрутами, щоб завершити їх опівдні.

 

"Прошу уважно слухати оголошення диктора на вокзалах та читати оголошення", – зазначив Криклій. 

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 20:00 вівторка, 17 березня, в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 – летальні.