ООН заявила про погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму

25 Вересня 2017, 13:41

В Організації Об’єднаних Націй повідомили про погіршання ситуації з міжнародним гуманітарним правом і правами людини на території окупованого Криму. Про це йдеться в доповіді Управління ООН з прав людини, опублікованої в понеділок, 25 вересня.

"Були зафіксовані серйозні порушення прав людини, такі як довільні арешти і затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження і катування і, принаймні, одне позасудове виконання", – йдеться в повідомленні

В ООН зазначили, що всі жителі Криму постраждали, коли українські закони на півострові були замінені законами Російської Федерації, а десятки тисяч постраждали від накладення громадянства Росії.

Ці та інші дії, зазначені в доповіді, мали місце порушення міжнародного гуманітарного права і прав людини. У доповіді міститься 20 рекомендацій уряду Росії, закликаючи його дотримувати свої зобов'язання як окупаційну владу, підтримувати права людини для всіх і ефективно розслідувати передбачувані катування, викрадення і вбивства за участю співробітників сил безпеки і самооборони Криму.

"Нездатність переслідувати в судовому порядку ці дії і забезпечити підзвітність позбавляє жертви належного засоби правового захисту і посилює безкарність, що потенційно заохочує продовження вчинення порушень прав людини", – йдеться в доповіді.

Сотні ув'язнених і затриманих до суду були передані в Російську Федерацію, говориться в доповіді, незважаючи на те, що практика суворо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

Найбільш постраждалими були противники референдуму в березні 2014 року та інші критики, такі як журналісти, блогери, активісти громадянського суспільства та прихильники Меджлісу, представницького установи кримських татар, яке було оголошено екстремістською організацією і було заборонено в квітні 2016 року. Під приводом боротьби з екстремізмом влади Російської Федерації в Криму проводили домашні обшуки, залякували і затримували членів кримськотатарської громад

Раніше в ЮНЕСКО наголосили, що через незаконну окупацію Росією Криму ситуація на півострові у сферах компетенції організації продовжує погіршуватися. Також. були наведені конкретні факти порушень прав людини та утисків національних меншин, свободи віросповідання, свободи преси та вираження поглядів, безпеки журналістів, доступу до освіти рідною мовою в Криму.