ООН заявила про гуманітарну катастрофу в Ємені

31 Травня 2017, 11:41

Ємен перебуває на межі повного соціального, економічного та організаційно-правового краху, заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Брайен.

Виступаючи на засіданні Ради Безпеки, він підкреслив, що країна опинилася в такій ситуації через бездіяльність світової спільноти, і тепер потребує негайної допомоги.

"Жителі Ємену у скрутних умовах і хворобах, гинуть, в той час як весь світ на це просто дивиться. Криза там не наближається, вона уже вибухнула – на наших очах", – сказав представник ООН.

За даними ООН, близько семи мільйонів єменців знаходяться на межі голоду. До того ж в Ємені лютує епідемія холери: на сьогоднішній день в країні зареєстровано вже 60 тисяч випадків цього захворювання. 500 хворих померли. А протягом найближчих шести місяців, за даними експертів, можуть захворіти ще близько 150 тисяч осіб.

У свою чергу спеціальний посланник ООН Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед заявив, що військові дії призводять до мілітаризації населення країни, широкому розповсюдженню зброї і повсюдного використання протипіхотних мін. Він закликав сторони конфлікту повернутися за стіл переговорів і запобігти поглибленню катастрофічної ситуації.

В результаті безперервного конфлікту в Ємені, за даними ООН, лише за останні два роки там загинули понад вісім тисяч осіб, близько 45 тисяч поранені. Гуманітарної допомоги потребують близько 19 мільйонів жителів країни, інфраструктура якої практично зруйнована.

Сторонами конфлікту в Ємені є урядові сили, які підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією, і повстанці-хусити.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ України у понеділок, 15 травня, зробило заяву, згідно з якою радить українцям утриматися від поїздок до Ємену через загрозу терактів та спалах холери.