ООН визнала Росію одним з найбільших ринків збуту афганського героїну

28 Червня 2010, 16:30

Близько 25% усього афганського героїну щорічно вивозиться з Афганістану в Центральну Азію по так званому «північному маршруту», в основному до Росії.

У цю країну потрапляє близько 70 тонн афганського героїну, повідомляється у Всесвітній доповіді про наркотики, яку підготували експерти ООН.

Згідно з їхніми висновками, в Росії налічується від 1,6 до 1,8 мільйонів споживачів опіатівв. Серед російських наркоспоживачів високий рівень поширення ВІЛ.
На думку експертів, вивезення наркотиків з Афганістану у Російську Федерацію може здійснюватися через Таджикистан, Узбекистан і Туркменістан. Наркотики надходять в основному через Таджикистан в Ош (Киргизстан), після чого перевозяться транзитом через Казахстан в Росію.

Нагадаємо, що народний депутат України Анатолій Гриценко, коментуючи міжетнічні зіткнення між киргизами і узбеками які почалися в місті Ош в ніч з 10 на 11 червня, назвав, на його думку, головну причину конфлікту. За словами Гриценка, причина криэться не у протистоянні двох кланів, півночі й півдня країни, а у боротьбі за наркотрафік.