ООН відомо про «приватні» тендери із закупівлі ліків в Україні

18 Серпня 2012, 11:19

«Так, є питання тендерних закупівель: існують певні приватні інтереси, внаслідок чого вакцина необхідної якості недоступна. Крім того, дуже багатьох вакцин у країні немає, і цим також зумовлений низький рівень імунізації населення», – сказав він.

За його словами, важливі чітка політика уряду і прозорі тендери із закупівлі вакцини.

«Безперечно, імунізація необхідна. У такій країні, як ваша, імунізація повинна працювати як годинник. І в багатьох країнах, розвинених значно менше за Україну, це працює дуже чітко», – підкреслив координатор системи ООН.

Як повідомлялось, МОЗ України 19 липня за результатами тендерів уклало низку угод на придбання лікарських засобів для дітей, хворих на хронічні вірусні гепатити, і для лікування онкологічних хворих дорослого віку. Вартість угод склала 28,89 млн грн.

ПАТ «Фармстандарт-Біолік», до складу акціонерів якого входить син міністра Раїси Богатирьової Олександр, отримає 1,40 млн грн.

12-17 липня за результатами тендерів МОЗ ПАТ «Фармстандарт-Біолік» отримало 8,35 млн грн.

З врахуванням цих закупівель компанія цього року отримала підряди МОЗ та інших медичних закладів на суму 28,73 млн грн.

За весь 2011 рік «Фармстандарт-Біолік» виграло тендери на 28,93 млн грн., в 2010 році – на 15,53 млн грн.

Раїса Богатирьова призначена мінстром охорони здоров’я на 14 лютого 2012 року.

Під керівництвом Раїси Богатирьової в 2012 році провело тендери на загальну суму 679,47 млн грн. Минулого року Міністерство охорони здоров’я провело тендери на 1,64 млрд грн.

Читайте також: Українські чиновники направляють бюджетні потоки до кишень власних родичів