Організація Об'єднаних Націй відновила проведення гуманітарних операцій на непідконтрольних українському уряду територіях в Луганській області. Це сталося через три місяці після її призупинення. Про це заявив координатор з гуманітарних питань та головний офіційний представник ООН в Україні Ніл Вокер, повідомляється на сайті організації.
"Ми працюємо з усіма сторонами для того, щоб пришвидшити відправлення та надання гуманітарної допомоги найуразливішим верствам населення, які проживають у непідконтрольних уряду районах в Луганській області. Часу дуже мало. Ми розраховуємо на підтримку усіх сторін для полегшення перевезення допомоги через лінію розмежування автомобільним та залізничним транспортом, усунення непотрібних бюрократичних процедур, які сповільнюють нашу роботу з самого початку кризи" – зазначив Вокер.
Зазначається, що дозвіл на відновлення діяльності у Луганську надали бойовики.
При цьому майже 16 тисяч тон продовольчої допомоги, пакунків для сімей, матеріалів для ремонту помешкань, медикаментів та інших предметів, яких потребують найуразливіші верстви населення, були готові для доставки у будь-який час.
"У нас є достатньо матеріалів, щоб надати допомогу 50 000 особам майже відразу, залежно від вирішення бюрократичних вимог для перетину лінії розмежування, та, наразі, ми знаходимось в процесі збору ще більшої кількості допомоги. Ми щиро вітаємо відновлення цих важливих гуманітарних операцій", – додав Вокер.
Окрім дій, спрямованих на порятунок життя, Організація Об'єднаних Націй в України підтримує широкий спектр діяльності. Зокрема, підтримує відновлення звичного способу життя (допомога у працевлаштуванні, відновлення роботи основних служб), сталий розвиток (включаючи врядування та реформи, а також питання довкілля), моніторинг та звітування щодо дотримання прав людини.
"Сьогодні, враховуючи події в Луганську, ми замислюємося про необхідність вживанняневідкладних заходів для вирішення гуманітарної кризи, особливо в світлі наближення зими, в той же час розраховуючи повернути надію та забезпечити довгостроковий розвиток", – зазначив представник ООН в Україні.
Вокер підкреслив, що "гуманітарна діяльність визначається як аполітична та спрямована на надання допомоги тим, хто постраждав від кризи. Принципи, якими ми керуємося включають: гуманність, неупередженість та нейтральність; коли нам дозволяють проводити нашу діяльність, ми докладаємо усіх зусиль для надання допомоги людям для того, щоб зробити добре та правильно нашу роботу".