Відповідна доповідь була представлена напередодні Всесвітнього форуму з водних ресурсів, який починає свою роботу в понеділок у французькому Марселі.
У доповіді зокрема наголошується, що в Азії проживає 60% населення земної кулі, яке має доступ лише до третини водних ресурсів планети.
Проблема ускладнюється зміною клімату, збільшенням потреби в продуктах харчування та засобах гігієни населення планети, що зростає.
За оцінками експертів, до 2050 року потреба в продовольстві зросте на 70%. Глобальне споживання води для потреб сільського господарства зросте щонайменше на 19% і торкнеться майже 90% світових ресурсів прісної води.
Експерти зауважують, що ці цифри не остаточні, і потреба в воді може збільшитися ще сильніше.
"Використання прісної води не є раціональною, – йдеться в заяві одного з укладачів доповіді, генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової. – Майбутнє є все більш невизначеним, і ризики зростають".
Як повідомляють організації ООН – ЮНІСЕФ і ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), зараз 89% світового населення має доступ до питної води, однак перемогу святкувати рано, оскільки майже 800 млн осіб (40% з них проживають в Африці на південь від Сахари) як і раніше змушені задовольнятися забрудненими джерелами.
Дані ООН були поставлені під сумнів французькою благодійною організацією Solidarites International, яка вважає, що без доступу до безпечної питної води у світі залишаються 1,9 млрд людина, а не 783 млн, про які говорить ООН.