ООН: У Криму вважаються зниклими безвісти 10 людей, але розслідується тільки одне зникнення

25 Вересня 2017, 15:26

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) заявляє, що в Криму зниклими безвісти вважаються 10 осіб, але розслідується зникнення тільки одного з них. Про це йдеться в звіті Управління Верховного комісара за період з 22 лютого 2014 року по 12 вересня 2017 року.

"УВКПЛ документально зафіксувало 10 випадків, де зниклі особи досі вважаються зниклими без вести", – йдеться в документі.

Зазначається, що з 10 зниклих – шестеро кримських татар, троє етнічних українців і одина людина змішаного (російсько-татарського) етнічного походження; всі вони – чоловіки.

За інформацією ООН, з них семеро зникли в 2014 році, двоє – в 2015 році і один – в 2016 році.

Станом на 12 вересня з 10 справ щодо зниклих без вести осіб кримінальне розслідування триває тільки в одному. У шести випадках розслідування призупинене через неможливість встановити підозрюваних, а "в трьох справах ніяких слідчих дій не проводилося, оскільки про зникнення, як стверджується, ніхто не заявляв".

Перший зафіксований випадок викрадення в Криму стався 3 березня 2014 року, а за весь березень була викрадена мінімум 21 людина. Більшість жертв були звільнені викрадачами через кілька годин або кілька днів, однак місце перебування деяких викрадених досі невідоме.

Нагадаємо, в березні активісти ГО КримСОС повідомили, що з моменту російської окупації Криму протягом 2014-16 років на півострові 43 людини зазнали насильницьких зникнень. Серед цих людей 17 були звільнені, 18 досі не знайдені і вважаються зниклими безвісти, шестеро знайдені мертвими і двох людей виявили в місцях позбавлення волі, згодом їх засудили за політичними мотивами. Правозахисники провели аналіз і встановили, що в 36 випадках зникнень можуть бути задіяні державні органи РФ