Згідно з останньою статистикою, найбільше число інфікованих залишається в країнах Африки на південь від Сахари, хоча деякі з них зробили важливі кроки в спробі скоротити число нових носіїв ВІЛ.
"Ефіопія, Малаві і Ботсвана домоглися різкого скорочення числа ВІЛ-інфікованих, показавши тим самим, що вони здатні контролювати епідемію", – сказав виконавчий директор UNAIDS Мішель Сідібе.
Тим не менш, нещодавно опубліковані дані, що стосуються інших регіонів світу, показують, що число нових випадків зараження ВІЛ зростає, особливо серед молодих людей і чоловіків, які мають статеві контакти з іншими чоловіками.
У Великобританії в 2011 році число інфікованих в цій категорії досягло "безпрецедентного" рівня, свідчать дані національного Агентства із захисту здоров'я.
У Росії за перше півріччя поточного року, за даними уряду, число інфікованих ВІЛ зросло на 12% в порівнянні з тим же періодом 2011 року.
Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) також відзначають зростання числа інфікованих серед чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, і молодих людей від 13 до 24 років.
За даними американського відомства, 26% всіх нових випадків зараження ВІЛ-інфекцією припадає на молодих людей. Щомісяця в цій категорії носіями вірусу стають близько 1000 людей.
"Також вселяє занепокоєння той факт, що майже 60% молодих людей-носіїв ВІЛ не знають, що вони інфіковані, і можуть таким чином, самі того не усвідомлюючи, поширювати вірус", – зазначають представники CDC.
У Китаї, згідно з даними офіційного агентства Сіньхуа, за період з січня по жовтень 2011 року число нових випадків зараження збільшилася на 13%, а кількість носіїв ВІЛ серед осіб, старших 50 років, зросла на 20%.
Сіньхуа наводить дані міністерства охорони здоров'я КНР, згідно з якими в країні налічується майже 0,5 мільйона носіїв ВІЛ-інфекції. У цьому число входить близько 70 тисяч нових випадків зараження, зареєстрованих в минулому році.
Китайська влада визнає, що зростання числа інфікованих відзначається в першу чергу серед чоловіків, що мають статеві контакти з іншими чоловіками.
Згідно з недавніми даними UNAIDS, в загальній складності 34 млн осіб є носіями ВІЛ в світі.
При цьому статистика вказує на зниження числа ВІЛ-інфікованих серед дітей. Їх частка скоротилася на 24% у порівнянні з 2009 роком.
Число нових випадків зараження серед дорослого населення за останні чотири роки залишалося, в основному, стабільним: щороку реєструють приблизно 2,5 мільйона нових випадків.
Багато носії ВІЛ в даний час отримують ліки, які тримають вірус під контролем. Однак, як зазначено у звіті ООН, близько семи мільйонів людей, які потребують ліків, їх не отримують.