ООН підтримує всі зусилля щодо врегулювання конфлікту на Донбасі – Гутерреш

9 Липня 2017, 17:21

Організація Об'єднаних Націй (ООН) готова підтримувати зусилля переговорної групи "нормандського формату" (Франція, Німеччина, Росія, Україна), а також роботу Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш після зустрічі з президентом України Петром Порошенком у неділю, 9 липня, у Києві.

"Дуже важливо забезпечити повну повагу режиму припинення вогню, зокрема по тих домовленостей, які існують. ООН відстежує і ми готові підтримати всі зусилля і Нормандської четвірки і Тристоронньої контактної групи, ОБСЄ і робити все необхідне для того щоб сприяти розв'язанню кризи, що триває довгий час ", – сказав Гутерреша.

Він також зазначив, що для ООН питання врегулювання конфлікту на Донбасі стоїть на порядку денному.

"Ми не забуваємо про це. Ми хочемо покращувати і вдосконалювати нашу підтримку в гуманітарній роботі, підтримувати український уряд в цьому напрямку і забезпечити ті дії, які допоможуть подолати ті виклики, з якими стикаються люди, що опинилися в складних життєвих обставинах", – додав генсек.

Раніше генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерреш пообІцяв забезпечувати підтримку миру в Україні і закликав до повного припинення ведення бойових дій на сході України.