ООН не вдалося евакуювати жителів із Алеппо

22 Жовтня 2016, 20:52

ООН не змогла провести евакуацію мирних жителів з Алеппо. Про це повідомляє Reuters.

Згідно з повідомленням, з четверга, 20 жовтня, не було ніяких авіаударів сирійської або російської авіації, але повстанці заявили, що вони не можуть прийняти припинення вогню, яке, на їхню думку, нічого не вирішує для поліпшення становища тих, хто вирішив залишитися в Алеппо. І вважають, що це частина державної політики, спрямованої на очищення міст від політичних опонентів.

Сирійська армія і Росія закликали жителів покинути місто через спеціальні коридори і відправитися в інші регіони, але дуже мало людей виявили таке бажання.

"Ніхто не пішов через коридори. Невелика кількість людей, які намагалися вийти, натрапили на обстріл і не змогли цього зробити", – сказав Закарія Малахифи, один з представників повстанських груп.

Раніше у зверненні до Генеральної асамблеї ООН міжнародна правозахисна організація Amnesty International повідомила, що сирійська авіація при підтримці російських ВКЗ у Алеппо має намір за допомогою бомбардувань домогтися того, щобмісто знелюдніло, і встановити там свій контроль.

Зазначимо, у Алеппо вранці в четвер, 20 жовтня, почалася «гуманітарна пауза»

За словами російської сторони, ця пауза введена для того, щоб дати можливість цивільним жителям і повстанцям покинути місто, яке перебуває в облозі.

У США рішення РФ про «гуманітарну паузу»​ в Алеппо назвали запізнілим. ООН заявила, що вітає будь-яку паузу у військових діях в Алеппо.

Пізніше стало відомо, що гуманітарні коридори, створені для евакуації цивільного населення з Алеппо, були обстріляні з снайперської і стрілецької зброї.

Зазначимо, Рада Федерації Росії 12 жовтня схвалила безстрокову воєнну інтервенцію в Сирію.