ООН назвала неприйнятним продовження вогню в Нагірному Карабасі

13 Жовтня 2020, 09:24

В ООН заявили, що розчаровані повідомленнями про порушення перемир'я в Нагірному Карабасі, в організації вважають це неприйнятним. Про це 13 жовтня на брифінгу заявив прес-секретар ООН Стефан Дюжаррік, як передає РБК-Україна.

 

Дюжаррік зазначив, що генсек ООН Антоніу Гутерреш засуджує будь-які напади на райони, в яких проживає цивільне населення, а також висловив жаль з приводу загибелі людей.

 

"Генеральний секретар знову нагадує сторонам, що відповідно до міжнародного гуманітарного права вони зобов'язані захищати цивільне населення і цивільну інфраструктуру, а також утримуватися від будь-яких дій, які можуть призвести до розширення зони бойових дій за межі безпосередньої зони конфлікту", – наголосили в ООН.

 

В ООН закликали сторони конфлікту дотримуватися домовленості про припинення вогню.

 

Нагадаємо, що 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії в Нагірному Карабасі, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. 28 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив часткову мобілізацію.

 

Посольство України в Азербайджані закликає українців утриматися від відвідування окремих регіонів країни у зв'язку з загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Такі ж рекомендації стосуються і Вірменії.

 

Раніше у МЗС Туреччини заявили про готовність підтримати Азейбарджан у конфлікті з Вірменією як за столом переговорів, так і на полі бою. 

 

Члени Ради Безпеки ООН закликали Азербайджан і Вірменію до негайного припинення бойових дій і повернення до конструктивних переговорів. Крім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна закликає Вірменію та Азербайджан не розпалювати додаткових емоцій і врегулювати конфлікт у Нагірному Карабаху з дотриманням принципу територіальної цілісності держав.