ООН констатує необхідність усунення гендерної нерівності для України

29 Вересня 2010, 17:30

Організація Об'єднаних Націй констатує необхідність усунення гендерної нерівності для України.

Про це сказав координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам в інтерв'ю інтернет-виданню «Главред».

Адам зазначив, що у Верховній Раді дуже незначне представництво жінок.

«Україна не тільки поступається кращим європейським зразкам (близько 30% парламентських місць), а й досить далека від середнього індикатора участі жінок у національних парламентах країн світу (18,7%)», – сказав він.

Також він констатував істотний розрив між доходами чоловіків і жінок – так, в 2008 році середні доходи жінок становили лише 65,2% середніх доходів чоловіків – відповідно 8 018 гривень проти 12 305 гривень у рік.

При цьому координатор системи ООН вказав на успіхи України у виконанні програми Цілей розвитку тисячоріччя: з його слів, у країні вдалося зменшити рівень абсолютної бідності, досягти успіхів у сферах освіти й охорони материнства, знизити дитячу смертність.

Серед найбільш критичних для України питань Адам назвав проблеми в сфері екології, темпи поширення ВІЛ/СНІД і туберкульозу.

Також він нагадав про необхідність знизити рівень техногенного навантаження на біологічні ресурси країни, зберегти й поліпшити земельні й водні ресурси, стан атмосфери, підвищити ефективність використання енергії.

Як повідомлялось, у липні вповноважений Верховної Ради у правах людини Ніна Карпачова просила прем'єр-міністра Миколу Азарова прискорити розробку проекту загальнодержавної програми зі ствердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2016 року.