Автори доповіді зазначають, що до 2050 року майже 6,25 млрд осіб житимуть у містах. Більша половина з них будуть мешканцями так званих фавел без доступу до базових послуг.
У документі підкреслюється, що стрімка урбанізація супроводжується появою цілого ряду проблем, пов'язаних з електроенергією, водопостачанням, санітарією, послугами у сфері освіти і охорони здоров'я. Їх вирішення вимагає нових стратегій.
Разом з тим, автори доповіді вважають, що урбанізація породжує не тільки проблеми, але й нові можливості для економічного зростання, інновацій і соціальних перетворень. У зв'язку з цим сьогодні необхідні комплексні стратегії управління розвитком міст в інтересах всієї планети та її жителів.
Особлива увага в новому дослідженні приділяється необхідності покращення системи виробництва і споживання у світі з метою скорочення харчових відходів. Експерти зазначають, що щороку більш як 32% продовольства, що виробляється у світі, втрачається або викидається. У доповіді також йдеться, що до 2050 року зростання чисельності населення і підвищення його добробуту вимагатимуть збільшення виробництва продовольства у світовому масштабі на 70%.
Нагадаємо, згідно з прогнозами ООН, до 2025 року населення Землі сягне позначки у 8,1 млрд осіб. А до 2050 року землян уже буде 9,6 млрд.