Онук губернатора Донеччини пояснив дідові, що не може бути «рускім». Бо українець

21 Лютого 2011, 16:44

Губернатор підкреслив, що в Донецькому регіоні мовну проблему «роблять політикани» і привів у приклад своїх онуків, які навчаються в школах з українською мовою навчання.

«Проблеми ніхто з цього (якою мовою говорити) не робить. … Коли там кажуть – он там росіяни, там французи, там англійці, або ще щось, я кажу (онуку) – «так ти теж русскій», він говорить – «ні, я українець». Онук каже – «я українець». І у старшого сина – і один син, і донька, мої онуки, навчаються в українському ліцеї, в україномовному», – розповів Близнюк.

При цьому губернатор додав, що «старший онук перейшов в іншу школу, тому що невістка вважає, що там, де він навчався, погано фізику викладають, а вона стежить за цим процесом, і він перейшов до школи, в україномовний клас, хоча раніше навчався російською мовою. І йому кажуть – «Максим, а тобі не важко там?», а він – «Ні, я тільки в цьому класі українською (буду вчитися). І жодних проблем. Дитина навчається в українському класі».

«Хто з цього робить проблему? Політикани!», – заявив Близнюк.

Він нагадав, що українська мова була давно визнана світовим співтовариством як одна з найкрасивіших і наймелодійніших.

«А вона рідна українська мова ще в 1934 році визнана по всяких там складових як третя за красою, за мелодійністю, а після італійської – друга. Це у світі визнано, не мною визнано. Так чому ж ми не будемо поважати рідну мову? Ми поважаємо», – зізнався губернатор.

Тим не менш, він зазначив, що жителі Донецького регіону, вважаючи себе українцями, все ж заявляють про російську мову як про рідну.

«Але 86% людей у Донбасі вважають себе українцями, але ці ж 86% вважають рідною мовою російську», – повідомив Близнюк. І резюмував: «Так що проблема є якась? Не треба з цього робити проблем! У нас все нормально!».