Оніщєнко вважає, що Україна «наступить на ті ж граблі» у сирному питанні

9 Червня 2012, 10:51

«Вони не виконують всі домовленості. Так, ми перевірили заводи, але при цьому ми повинні були запустити механізм – щоб їх лабораторії, яким ми довіряємо, пройшли у нас акредитацію. Поки вони в цьому плані нічого не роблять», – сказав Оніщєнко на брифінгу в Москві в суботу, 9 червня.

Він додав, що Україна, «швидше за все, наступить на ці граблі, причому не однією ногою, а відразу двома – і сила удару подвоїться».

Оніщєнко повідомив, що в суботу фахівці Росспоживнагляду повернуться з України до Росії після перевірки двох останніх заводів. За його словами, особливих порушень вони не знайшли.

Нагадаємо, російська санітарна служба зняла ембарго на поставки сиру ще з двох українських підприємств – "Пирятинського сирзаводу" і заводу "Дубномолоко". Напередодні Росспоживнагляд дозволив поставки сиру першим двом українським заводам – ​​"Гадячсир" і "Прометей". Їх партії пройшли лабораторний контроль.

Як повідомлялося, у лютому Росспоживнагляд ввів заборону на ввезення сиру до Росії для семи українських виробників: ПП «Прометей», АТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Гадячсир», Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницька маслосирбаза.

Глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщєнко не виключав, що українські сири знову можуть опинитися під забороною в РФ через претензії до якості продукції.