"Цього місяця у двох великих європейських країнах — Німеччині й Росії — вибиратимуть нові парламенти, проте лише одні з цих виборів впливатимуть на Україну. Вибори в російську Думу — радше формальність, символічне утвердження путінського режиму. Натомість вибори в Бундестаг ФРН заповідають істотний зсув на політичному ландшафті Берліна, який може потягнути за собою потенційно серйозні зміни й у німецько-українських відносинах." – пише Омід Нуріпур.
Автор додоає, що внесок Німеччини в підтримку санкцій ЄС проти Москви був і залишається вагомим. Лідерство Анґели Меркель стало доволі успішним у «нормандському форматі» переговорів про припинення вогню й створенні умов для гуманітарних заходів. Однак цей формат не зміг забезпечити відчутних політичних результатів за столом переговорів.
Читайте також: Кандидат від Ангелі Меркель не зміг посилити позиції ХДС під час дебатів
Прагнення ФРН підтримувати теплі відносини з Росією всупереч здоровому глузду дедалі більше суперечить її націленості на формування стійких демократій по сусідству і швидкий перехід на вуглецеву нейтральність. Якщо наступний уряд Німеччини триматиметься за «особливі відносини» з Москвою за будь-яку ціну, то зрештою поставить під сумнів ціннісну орієнтацію європейської зовнішньої та безпекової політики в довгочасній перспективі.